Archiv článků ze dne: 3.10.2017

6. A – ohlédnutí za měsícem září

BOOKNI SI! Aneb za knížkami do továrny

Ve středu 20. září se třída 6. A zúčastnila akce BOOKNI SI! v MeetFactory na Smíchově. Děti měly možnost samostatného pohybu a výběru aktivit dle vlastního zájmu a přání. Veškeré nabízené dílničky, ukázky a soutěže byly zaměřené na četbu, knihy a fotografii.

V závěru dopoledne jsme poseděli na besedě s úžasnou a charismatickou autorkou paní Lucií Kaletovou, která nám poutavým vyprávěním a vybranými ukázkami představila svou knihu Josefína a bytosti, jež si i některé děti zakoupily a nechaly autorkou podepsat.

6. A – ohlédnutí za měsícem září

Po strništi bos

Ve čtvrtek 14. září obě šesté třídy navštívily kino Mat, kde pro nás promítali nový český film Zdeňka a Jana Svěrákových – Po strništi bos.

Příběh filmu a dobu, v níž se odehrává, jsme si nejprve přiblížili v hodinách literatury. Děti měly mimo jiné možnost sehrát vybranou scénku před ostatními a zkusit se tak vžít do děje. Díky tomu se pak na samotný film opravdu těšily.

I přes vážnost historických událostí zakomponovaných do příběhu, jsme se všichni dobře bavili.

ADAPTAČNÍ KURZ – 6. A, 6. B

Soběšín – Masarykův tábor

Ve dnech 25. až 27. 9. se naši šesťáci zúčastnili adaptačního kurzu v téměř romantickém prostředí areálu YMCA v Soběšíně. Skromně vybavené chatky rámované z jedné strany tratí a z druhé řekou Sázavou v nás navodily opravdu trampskou náladu.    Příroda na nás dýchala ze všech koutů. Přes poněkud nevlídné počasí jsme si pobyt opravdu báječně užili. Jídlo bylo vždy skvělé, pestrý výběr; personál milý a ochotný.

Paní učitelky Dana, Marcela, Patricie a Hedvika měly pro děti připravený program (aktivity), chvilkami velmi náročný, ale zábavný a pestrý. Děti neměly šanci se ani na okamžik nudit.

Podzimní sychravé počasí jsme si zpříjemnili v dřevěné klubovně, kde jsme topili v krbu dřívím, které nám ochotně nařezala    a naštípala paní Macháčková.

Na konci kurzu si všichni prošli noční stezkou vstříc druhému stupni. Přestože někteří měli z „bojovky“ trošku obavy, zahanbit se nikdo nenechal!

Obě třídy i paní učitelky se vrátily domů v dobré náladě, vyčerpané, ale plné zážitků a nových poznání …..

Vaši šesťáci

Zachraňujeme svět před nukleární katastrofou – plánování strategie

Přechod bažiny