Archiv článků ze dne: 4.4.2018

Osmičková lavina pokračuje: Vladimír Remek – první Čech ve vesmíru (1978)

Před čtyřiceti lety v rámci projektu Interkosmos se objevil ve vesmíru zástupce jiného státu než Spojených států amerických a Sovětského svazu, Čechoslovák Vladimír Remek. Ve vesmíru prožil 7 dní, 22 hodin a 17 minut. Tuto skutečnost připomínají žáci 6. B na zvláštní nástěnce před ředitelnou v hlavní budově školy. Projekt Osmičová lavina pokračuje… (Pokračování textu…)

4.B týdenní plán do 13. 5. 2018

Vážení rodiče,

mnohokrát Vám, děti i má maličkost, děkujeme za podporu a účast na “Velikonočním jarmarku”. Celá třída dostala velkou pochvalu a shodli jsme se, že s výsledkem jsme spokojeni. Odměníme se výletem do Safari, kde budeme spát ve vyhřívaných stanech mezi zvířaty. Toto až v září.

A nyní k učivu: Celý tento týden, tj. do 6. 5. budeme procvičovat a opakovat nabyté vědomosti, aby byly děti co nejúspěšnější v písemných pracích za 3. čtvrtletí.

Po včerejších výkonech upozorňuji, že na vlastivědu a přírodovědu je nutné se průběžně připravovat, aby děti měly souvislosti. Budou proto nosit sešity Vl a Př nosit každý den.

V týdnu  9. 4. – 13. 4. píšeme písemné práce za 3. čtvrtletí:

po 9. 4. matematika

út 10. 4. český jazyk

st 11. 4. vlastivěda

čt 12. 4.  přírodověda

Matematická olympiáda 2017 – 2018

Na naší škole, jako již tradičně, proběhla na 1. stupni  matematická  olympiáda. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – první kategorií byly 2. a 3. třídy, druhou žáci 4. a 5. tříd. Úlohy se opíraly  o zkušenosti a logické uvažování samotných žáků.

S výsledky jsme byli více než spokojeni a máme z nich velikou radost. Žáci naší školy obecně podávají nadprůměrné výkony, umějí samostatně uvažovat a vytvářet nové konstrukty. S podrobnými výsledky Vašich dětí Vás seznámí třídní učitelé.

Všem účastníkům olympiády gratulujeme a děkujeme za účast. Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo v tělocvičně naší školy. Vyhlášeni byli nejlepší olympionici po ročnících, tedy 1. až 3. místo druhých, třetích, čtvrtých a pátých tříd. Odměna byla sladká. Malou ochutnávku můžeme nabídnout z několika fotografií pod textem.

Novou zkušeností i zážitkem pro vítěze druhé kategorie bude „Matematické putování“. Zajímavá matematická soutěž pořádaná Univerzitou Karlovou v Praze, do které jsme se směle přihlásili.

Bc. Jana Miškovská

(Pokračování textu…)