Archiv článků ze dne: 29.3.2019

Šesťáci čtou předškolákům

V tomto týdnu proběhlo v rámci tradiční akce Škola školce a školka škole čtení šesťáků s předškoláky. Šesťáci četli budoucím školákům ze svých oblíbených dětských knih, vyprávěli si s nimi, hráli  si a vzpomínali, jaké to bylo, když chodili do školky a někdo jim četl. Užili si to velcí i malí a všichni se těší na 2. díl seriálu, kdy předškoláčci přijdou do velké školy. Nejdřív na návštěvu a od září napořád. Všichni jim přejeme, aby jim radost ze čtení vydržela.

Lucie Krpatová

Zápis do první třídy pro školní rok 2019/2020

Vážení rodiče,

zveme Vás a budoucí prvňáčky na zápis do první třídy pro školní rok 2019/2020, který se bude na naší škole konat ve čtvrtek 4. 4. 2019 v době od 14.00 do 19.00 v nové přístavbě školy (vlevo od historické budovy).

Pro školní rok 2019/2020 budou otevřeny dvě první třídy.

Bližší informace najdete na naší speciální stránce, kterou průběžně aktualizujeme: https://skola.chuchle.cz/zapis/

Na výstavě Karla Kolínského

V březnu se konala v Topičově salonu v Praze výstava chuchelského malíře Karla Kolínského (1902-1994), kterou jsme si nemohli nechat ujít. Postupně ji navštívili žáci z vybraných tříd druhého stupně.

O zážitcích z výstavy napsala Judita Barešová z VIII. třídy:

Ve středu 27. března jsme se s třídou vydali do Topičova salonu. Zde jsou vystaveny obrazy Karla Kolínského. Malíř tvořil převážně krajiny, zátiší, ale také portréty svých příbuzných. Většinou používal olejové barvy, akrylové barvy a tuš. V jeho sbírce obrazů se nachází i obrazy Velké Chuchle. Hlavně kreslil Chuchelský háj, ale zahlédli jsme tam i obraz ze Srbska, kde jsme se byli podívat se školou. O Karlu Kolínském jsem zjistila, že jeho dvě dcery (dvojčata) bydlí u nás v ulici, což mě překvapilo. Většina vystavovaných obrazů je ze sbírky právě jeho dcer. O Karlu Kolínském je vydána i kniha. Vydavatelem této knihy je fotograf Karel Koutský, který nás provázel celou výstavou.