Archiv článků ze dne: 7.5.2019

Za Krakonošem na Novopacké boudě (2. den)

Se Sněžkou (1603 m.n.m) v pozadí

Dnes nás čekal celodenní výlet k nejstarší krkonošské horské chatě  – Luční boudě. 20 kilometrů děti zvládly bez větších problémů za poměrně příznivého počasí (sněžilo jenom chvilku). Obdivovali jsme krásy krkonošské přírody, která byla v úseku Cesty českopolského přátelství pokryta sněhovou pokrývkou, jejíž výška dosahovala i v tomto období v některých místech více než tři metry. Mimořádný byl i zimní výhled na dvě polská ledovcová jezera Wielki Staw a Maly Staw. Regeneraci po skvělé večeři (zelňačka a boloňské špagety) obstaral tematicky známý film Krakonoš a lyžníci. (Pokračování textu…)

Za Krakonošem na Novopacké boudě (1. den)

Před Novopackou boudou, v pozadí východní část Krkonoš

Třídy VII. B a VIII. A se společně vydaly na školu v přírodě do Krkonoš. Po příjezdu k Erlebachově boudě nad Špindlerovým Mlýnem jsme museli jít 2,5 km pěšky první zónou Krkonošského národního parku k Novopacké boudě, kde máme ubytování. Nikdo však nereptal, protože bagáž nám byla odvezena, mohli jsme tak vychutnávat doušky čerstvého horského vzduchu, kterým zvolna poletovaly sněhové vločky. Ubytování bylo dílem okamžiku,  frankfurtská polévka a svíčková s knedlíkem vynikající, odpoledne vysvitlo sluníčko, co víc si přát?  (Fotogalerie v pokračování článku.) (Pokračování textu…)