Archiv článků ze dne: 18.9.2019

Expedice literatura…

…tak se jmenuje zážitková divadelní bojovka pro velké i malé děti, kterou připravili herci ze Studia Damúza pro VyšeHrátky, ale uvedli naštěstí nejen na Vyšehradě pro rodiče s dětmi, ale i  pro školy (i pro naši chuchelskou) na Chodovské tvrzi.

Expedici na Chodov za literaturou podnikli v úterý 17. 9. čtvrťáci, 7.A a obě osmičky. Zkuste se jich zeptat, jak dlouhá je cesta knihy k vydání, jestli by Raskolnikov spáchal zločin, kdyby o tom mohly rozhodnout děti místo Dostojevského, jestli se jim podařilo zachránit Kafkova hrdinu, který se Proměnil v brouka, jaké to je válet sudy v pivovaru s Václavem Havlem nebo se pohroužit do příběhu s Roaldem Dahlem. Můžete se jich zeptat i na to, jak působí na posluchače rozhlasové hry hrůzostrašná hudba, jak Jiří Kolář a děti vyráběli koláže anebo jak se skládá báseň a jestli jim to šlo. Prozradíme, že šlo. A bavilo. A těší nás to. (Pokračování textu…)