Archiv článků ze dne: 14.9.2020

Adapťák očima Anežky

Ve čtvrtek 3. 9. jsme v 8 hodin vyjeli do centra Březová na jihu Čech. Zdejší areál nabízel zábavu jak pro děti, tak pro dospělé. První dva dny jsme si povídali a hráli různé týmové hry. Líbilo se mi, že jsme se víc poznali navzájem i s naší novou třídní učitelkou. V sobotu a v neděli jsme si užívali toho, co park nabízel. Hráli jsme únikovky a bojovky, lezli jsme po stěnách a zdolávali překážky lanového parku. Byly to báječné 4 dny mého života a jistě na to budu dlouho vzpomínat.

Anežka Veselá, 6.B

(Pokračování textu…)

Adaptační kurz 6. tříd 3. – 6. 9. v Březové

Každoročně probíhá na začátku školního roku adaptační kurz dětí, které 5. třídou opouštějí 1. stupeň a míří na stupeň 2. S tímto krokem souvisí změna učitelů, předmětů, kolektivu, který se proměňuje po odchodu dětí na gymnázium a příchodu nových dětí, o chemických změnách v organismu dvanáctiletých nemluvě. Adaptační kurz je jednou z možností, jak se na tento krok (malý pro lidstvo, ale velký pro jednotlivce) připravit. Letos jsme vyrazili na 4 dny do Březové.

(Pokračování textu…)