Archiv článků ze dne: 16.11.2020

17. listopadu 2020 – Den boje za svobodu a demokracii, Mezinárodní den studentstva

Jeden z nejvýznamnějších státních svátků České republiky připomíná dvě významné události moderních dějin. 17. listopadu 1939 byly z rozhodnutí nacistických úřadů uzavřeny české vysoké školy (jako reakce na demonstrace k výročí Československé republiky a nepokoje v souvislosti se smrtí studenta Jana Opletala) a více než tisíc studentů bylo odvezeno do koncentračního tábora a 17. listopadu 1989, kdy vzpomínka na výročí událostí před padesáti lety vyústila v demonstraci proti komunistickému režimu a stala se počátkem sametové revoluce, během které byl komunistický režim svržen, byla obnovena demokracie a novým prezidentem zvolen Václav Havel. (Pokračování textu…)

Od 18. listopadu je opět v provozu školní autobusová linka 261

V návaznosti na rozhodnutí Vlády České republiky o obnovení prezenční výuky pro 1. a 2. třídy základních škol od 18. listopadu 2020 reagují Praha i Středočeský kraj obnovením provozu všech školních linek v Praze. V provozu tak bude opět i chuchelská linka 261, která propojuje Zbraslav, Lahovičky, Radotín a Velkou Chuchli.