Archiv článků ze dne: 13.5.2022

Včelky ve školní družině

Ve čtvrtek 12. 5. nás ve školní družině nečekaně, ale velmi mile překvapila naše bývalá kolegyně, která se nyní zabývá chovem včel. Ukázala nám malý úl, popovídala o včelkách a dětem odpovídala na jejich zvídavé otázky. Dozvěděly jsme se mnoho zajímavostí a určitě si práce včelařů i včelek budeme o to víc vážit.

Návštěva chovné stanice

Ve středu 11. 5. 2022 obě první třídy navštívily chovnou stanici Rhodéských ridgebacků, kam nás pozvala chovatelka paní Vlčková, maminka Jakuba z 1. A. Děti se dozvěděly, že toto plemeno má původ v Africe a je to jediný pes, který se nebojí lvů a velkých kočkovitých šelem. Pod dohledem paní chovatelky mohly děti dát pejskům psí pamlsky, které jim přinesly a pohrát si s nimi, k velké radosti své i pejsků. Odpolední návštěva rychle utekla, ale určitě jsme si ji všichni moc užili.

Děkujeme za trpělivost nejen paní Vlčkové, ale i psí mamince, která vše snášela s naprostým klidem.