75. výročí konce II. světové války

V těchto dnech si připomínáme 75. výročí od konce dosud největšího válečného konfliktu ve světových dějinách – II. světové války (1935 – 1945). Poprvé v novodobé historii naší školy (vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu a uzavření škol) nemáme možnost si o těchto historických událostech společně povídat a zavzpomínat na hrdinství našich vojáků na válečných frontách, oběti války v bojích, v zázemí nebo v koncentračních táborech.

Osobní svědectví přímých účastníků jsou mementem, na které bychom neměli zapomenout. Tím spíše, pokud jde o vzpomínky našich nejbližších, příbuzných, sousedů a přátel.

Při příležitosti dnešního dne, kdy byly v Malé a Velké Chuchli k pomníčkům padlých položeny vedením městské části kytice, si vám dovolujeme nabídnout video vzpomínku paní Milušky Kličkové, kterou natočili žáci ZŠ Mendelova v pečovatelském domě na Praze 11. Paní Miluška Kličková unikla jen o vlásek smrti v Terezíně, závěr války prožila ve Velké Chuchli, na který v reportáži vzpomíná. Video bylo natočeno v rámci projektu Příběhy našich sousedů organizace Post Bellum.

Tomáš Hromádka