Babí léto v Zoo Praha

Babí léto láká k výletům. Nejbližším cílem je Zoo Praha, která je touto dobou téměř prázdná. Děti z 5.A tam vyrazily v polovině září. Moc si to užily a velmi hezky o tom napsaly. Vybrali jsme  1 celý text a pár vět, z kterých nadšení z výletu, okouzlení světem zvířat i radost nad výrobou ručního papíru čiší. A pár fotek, z kterých je spokojenost našich páťáků patrná. M

Náš školní výlet do zoo

Minulý týden jsme jeli se školou do pražské zoo.

Já miluju šelmy kočkovité, takže je jasné, že jsem se nejvíce těšila na ně. Nejdříve jsme šli na papoušky – a ti se mi taky líbili. U pavilonu papoušků jsme také měli za úkol vyplnit pracovní list a ten já měla naštěstí hned hotový.

Pak jsme šli na výrobu papíru ze sloního trusu. Já vím, že to zní nechutně, ale už to bylo uschlé a zpracované.

Pak jsme šli do Rákosova pavilonu a samozřejmě i do pavilonu šelem. Viděli jsme i tygříka a další roztomilé šelmy.

Na závěr jsme šli na hřiště Bororo.

Byl to opravdu úžasný výlet.            (Adéla O., 5. A)

Útržky s dojmy a postřehy dětí z 5.A

První zvíře, které jsme viděli, byla panda červená. Byla hróóózně roztomilá.

Panda červená vypadala jako liška. Je hodně ohrožená. Viděli jsme, že se v přírodě umí dobře maskovat.

Byl tam takový uřvaný papoušek, který byl ale nádherný.

Jeden papoušek křičel, jako když vržou dveře. Jiní se prali.

Šli jsme kolem zvláštního ptáka, který vypadal jako prapták nebo pták z doby dinosaurů.

Viděli jsme krásné papoušky a psali jsme o nich pracovní list a já jsem z něho dostal jedničku.

Pak jsme šli vyrábět papír ze sloního trusu a bylo to fantastické!

Workshop mě hrozně bavil. Vzali jsme síto a to jsme ponořili do kádě plné zpracovaných sloních hovínek. Vytáhli jsme síto a překlopili papírovinu na mokrý hadr. Všechny papíry jsme dali do lisu. Když jsme je vytáhli, dali jsme je do sušičky. Nakonec jsme je dostali s sebou.

A pak jsme šli na takovou dráhu a tam ses dozvěděl, jako jaké zvíře běháš. A já běžel jako veverka 24 km v hodině.

Když jsme odjeli, bylo mi smutno. Určitě tam pojedu zas. Těším se.

Mně se to moc líbilo a děkuji škole, že nás tam vzala.