Nejnovější články

Charlottina čítárna zve k četbě každou středu a čtvrtek o velké přestávce

Charlottina čítárna v podkroví historické budovy naší školy bude od října otevřena pro děti  ve středu a ve čtvrtek o velké přestávce. Kdo čte rychle, může se individuálně dohodnout s paní učitelkou Motýlovou, Charlotta bude mít radost. Než otevře dveře, mrkněte se, co je tu ke čtení. Laura, Adélka a Matty natočili koncem června malou knižní upoutávku na nové knížky. Umí totiž nejen číst, ale i animovat. M

knižní hlídka Charlottiny čítárny 1

První animované filmy ze Studia Charlotta

Animace = oživení. A protože chceme oživit výtvarku, učíme se animovat. Pomohl nám k tomu velkorysý sponzorský dar rodičů, díky kterému bylo možné absolvovat s dětmi celodenní kurz animování v Písku a zakoupit tablety a vybavení potřebné k tomu, aby co nejvíce dětí mělo šanci proniknout do kouzelného světa animace. Tady jsou první filmy ze Studia Charlotta…

Příběh biskupa Menharta (7.B)

Příběh Karlova mostu (7.A)

(Pokračování textu…)

Zahájili jsme školní rok 2022/2023

Ve čtvrtek 1. září 2022 jsme v 8 hodin na prostranství před školou slavnostně zahájili nový školní rok 2022/2023. Úvodem přivítala žáky, učitele i rodiče ředitelka školy Mgr. Eliška Jančíková. Zvláště uvítala dvě třídy prvňáčků a také děti z Ukrajiny. Představila nové posily pedagogického sboru: Ing. Hedviku Boháčovou (vyučuje Německý jazyk), Ing. Ilonu Mikovou (vyučuje Anglický jazyk), Ing. Afaf Sameliak (vyučuje Anglický jazyk)  a nové asistentky pedagoga: Bc. Pavlínu Fáberovou, Alenu Hájkovou, Adélu Jaroměřskou, Dis. Na paní ředitelku navázala místostarostka městské části Praha – Velká Chuchle MUDr. Michaela Schneiderová, která pozdravila přítomné za městskou část a uvedla, že po více než roce a půl byl vyřešen problém se zatékáním vody do tělocvičny a tělocvična tak může sloužit svému účelu. Prvňáčky čekalo ještě zvláštní přivítání, při kterém obdrželi pamětní list.

Mgr. Tomáš Hromádka

(Pokračování textu…)

Rozpis konců výuky ve čtvrtek 8. 9. 2022

Z důvodu konání semináře pro pedagogický sbor budou konce výuky ve čtvrtek upraveny takto:

Ročník Konec výuky Oběd
1. 11:40 12:20 (ŠD)