Nejnovější články

Patrončata a patroni

I letos mají naši prvňáčci ve škole starší průvodce, kteří se jich ujmou. První společnou akcí 1. A a 6. A bylo kreslení na chodník. Jestli nezaprší, můžete si naše umělecká díla prohlédnout před školou v galerii pod širým nebem. Srdečně vás zveme!

Okupace 68 jako bojovka v Chodovské tvrzi

Šesťáci si vyzkoušeli život v období těsně před a těsně po srpnu 1968. Zacvičili si na Spartakiádě, pomáhali Garáži odehrát „Muchomůrky bílé“, stavěli pražské metro, řešili trezorové fillmy atd. Po absolvování všech deseti různorodých stanovišť se děti shodly na tom, že nejlepší byl John a že jsou rády, že to celé bylo jenom „jako“.

Na snímku právě vybraní zástupci 6. A a 6. B provádějí cenzuru článku, který vyjde v Rudém právu několik týdnů po okupaci.

6. A, 6. B., Ivana Motýlová a Kateřina Nedomová

Piano ve veřejném prostoru

Novinkou v naší škole je piano na chodbě v historické budově školy. Stalo se centrem zájmu dětí, které na tento hudební nástroj hrají. A tak se můžeme o přestávkách zaposlouchat třeba do písně Pro Elišku…

Za tajemstvím varhan

Varhany jsou největší a nejsložitější hudební nástroj. Za jejich tajemstvím se vydali deváťáci 27. září do kostela sv. Ludmily na náměstí Míru v Praze 2 v rámci hodin Hudební výchovy a Informatiky. (Pokračování textu…)

Hlásná trouba bude vycházet i letos!

Nový ročník školního časopisu Hlásná trouba je na obzoru! Vítání jsou všichni zájemci od 5. do 9. třídy, kteří si chtějí vyzkoušet redakční práci. První redakční schůzka se bude konat ve čtvrtek 6. října 2022 o velké přestávce v počítačové učebně.

(Pokračování textu…)

Charlottina čítárna zve k četbě každou středu a čtvrtek o velké přestávce

Charlottina čítárna v podkroví historické budovy naší školy bude od října otevřena pro děti  ve středu a ve čtvrtek o velké přestávce. Kdo čte rychle, může se individuálně dohodnout s paní učitelkou Motýlovou, Charlotta bude mít radost. Než otevře dveře, mrkněte se, co je tu ke čtení. Laura, Adélka a Matty natočili koncem června malou knižní upoutávku na nové knížky. Umí totiž nejen číst, ale i animovat. M

knižní hlídka Charlottiny čítárny 1

První animované filmy ze Studia Charlotta

Animace = oživení. A protože chceme oživit výtvarku, učíme se animovat. Pomohl nám k tomu velkorysý sponzorský dar rodičů, díky kterému bylo možné absolvovat s dětmi celodenní kurz animování v Písku a zakoupit tablety a vybavení potřebné k tomu, aby co nejvíce dětí mělo šanci proniknout do kouzelného světa animace. Tady jsou první filmy ze Studia Charlotta…

Příběh biskupa Menharta (7.B)

Příběh Karlova mostu (7.A)

(Pokračování textu…)