Informace ke změnám v testování žáků v týdnu 26. – 30. dubna

Podle nových informací MŠMT budou v období od 26. dubna až do 7. května 2021 ve všech školách (tedy i v naší) žáci testováni testy SINGCLEAN. Dodávka do celé ČR je v této vlně jednotná a všem krajům jsou v rámci této dodávky distribuovány pouze tyto testy.

Bohužel je postup při testování odlišný. Pro žáky I. A a II. A máme zatím ještě zbylé původní testy, ti se tedy nový postup učit nemusí. Všechny ostatní prosíme (III. A, IV. A, V. A), aby se seznámili s novým postupem. Při testování dochází k manipulaci s roztokem a zkumavkou pro každého testovaného (viz video a instrukce na https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole).

Toto doporučení platí i pro žáky, kteří se před přijímacími zkouškami nechají otestovat ve škole:

  • úterý 27. 4. (7. a 9. ročník) – testy SINGCLEAN
  • čtvrtek 29. 4. (5. ročník) – testy SINGCLEAN

Děkujeme Vám moc za spolupráci, zvláště za seznámení dětí s postupem testování podle videa, aby šly do školy bez obav z nových testů, a omlouváme se za komplikace, které nejsme schopni ovlivnit.