Malé ohlédnutí za adaptačním kurzem

Hned v prvním týdnu školy vyjely obě šesté třídy na adaptační kurz. Proč? Bylo třeba seznámit se s novými spolužáky i třídními učitelkami a připravit se na to, co je na 2. stupni jinak. Jeli na Berounsko, protože je tam krásně. A krásně o tom po návratu psali. Byl to buď dopis paní učitelce o tom, co zažili, nebo článek na web. Ještě v červnu páťáci, teď už šesťáci…

 … Byli jsme ubytováni v penzionu Klamovka ve Stradonicích u Nižboru. Když jsme dorazili, všichni jsme se těšili na oběd. Nejvíc mi chutnaly špagety…  (Filipe)

V hotelu jsou zařízeny: snídaně, oběd a večeře každý den. V hotelu je malý obchod, kde si můžete koupit nějakou tu sladkost. Pokoje jsou pěkné a útulné. (Jindřich)

Nechali jsme si v pokoji kufry a šli jsme na aktivity. Moc mě bavily. Večer jsme kreslili erby. Celý den mě bavil. (Štěpán)

My kluci jsme tam dělali největší bordel. Nevím proč, ale všichni tam utratili aspoň 100 korun. Hlavně za sladký. (Péťa)

Středa 11. 9. ráno. Odjíždíme na adapťák. V 9:30 jsme dojeli do penzionu Klamovka. K obědu jsme měli nedovařené kuře s převařenýma bramborama. Velké zklamání: na pokoji nebyla wi-fi. Pouštěli jsme si různé písničky. Zklamání: vyplejtval jsem si hodně dat… Hráli jsme hru Ohradník, kde jsem se mega rozsekal. Zklamání: byl jsem jedinej… (Filip)

Paní učitelko, pomoc, je to tu strašný, nemáme na pokoji wi-fi. Ne, dělám si srandu. Je to tu super. Hrajeme různé hry, např. Gordický uzel, Bažinu, Ohradník, Zakázané město… (Honzík)

…Po celé 3 dny jsme hráli různé týmové hry na logické myšlení. (Kateřina)

Hráli jsme různé hry. U všech her jsme museli přemýšlet… Na pokoji byla zábava… (Amálie)

S paní učitelkou Boškovou a naší třídní byla sranda, hráli jsme různé hry, nejvíc se mi líbil pakobal, protože jsme běhali jako paka… (Sisi)

Nejvíc mě nebavil pakoval a nejvíc mě bavil přeskok přes ohradník. (Péťa)

U spousty her jsme nesměli vůbec mluvit, což bylo nejtěžší. Třeba u Zakázaného města jsme museli mlčet a zároveň se nám ukázalo, jak nás ostatní přijímají. Rozhodně jsme si to užili. (Anna)

Mně osobně se nejvíc líbila hra Bažina, kde jsme museli jít po cestě a dostat celou třídu na druhou stranu. Bažinu jsme museli přejít pomocí kamenů, kterých jsme měli 15 a žáků 21… (Tomáš)

Gordický uzel se hraje tak, že jsme zavřeli oči a Martina nás přemístila na místo a potom jsme natáhli ruce… (Kim)

Hráli jsme hru, ve které byla kulatá deska a na ni sedal tenisový míček a kolem provázky a ty jsme drželi, prostě supr… (Johanka)

Hráli jsme tam hry… a na pokojích byly velké párty. Skamarádili jsme se i s novou žákyní Kim a s asistentkou Martinou. Vymysleli jsme si nová pravidla, po kterých se řídíme. Moc jsme si to užili. … (Tobiáš)

Večer jsme dělali erby ve skupinách. A asi v 10:00 jsme šli na rituální místo a tam jsme se podepsali na pergamen. (David)

Spalo se nám celkem dobře a večerku jsme měli ve 21:30. (Honza)

Před autobusem nás čekalo malé překvapení. Byly to naše dvě kamarádky, které odešly na gympl. (Kateřina)

Domů se nikomu nechtělo… (Filipe)

Když jsem přijela domů, byla jsem nadšená a chtěla bych to zažít ještě jednou. (Adriana)

Zdravím, mé jméno je Matouš a byl jsem členem adapťáku… Adapťák se mi moc líbil. (Matouš)

 

 ze slohových prací 6.A vybrala Ivana Motýlová