Mikuláš, andělé a čerti ve škole

2. prosince 2016 v pátek se žáci IX. třídy převtělili do Mikuláše, čertů a andělů, aby připomněli tradiční svátek svatého Mikuláše.

Přípravy na tuto akci probíhaly celý předešlý týden, kdy jsme vyráběli kostýmy a vymýšleli text, který Mikuláš přednese. Vše probíhalo hladce, pouze se ztratila Mikulášova zatočená hůl, takže jsme na poslední chvíli museli vyrobit novou, nakonec možná i lepší. Vše se naštěstí stihlo, takže již v osm hodin ráno ve školní jídelně čerti přivítali první třídu. Podle slov několika paní učitelek jsme byli jedna z nejlepších tříd, co se tohoto úkolu ujala, jelikož se vše obešlo bez pláče a zkrátka jsme to se strašením nijak nepřeháněli. Všechny děti také po odzpívání vánoční koledy dostaly od andělů balíčky s ovocem a čokoládou, takže se případný strach z rohatých tvorů změnil v nadšení.

Další třídy probíhaly stejně jako prvňáci také v poklidu, až na to, že pár žáků čerti nešetřili a odnesli si je v pytli. Krom ďáblů měl úspěch i Mikuláš, který mladším žákům přednesl z obsáhlé knihy hříchů. Po absolvování prvního stupně jsme se vydali do tříd vyšších ročníků. A i zde byli všichni obdarováni za zazpívání koled.

Myslím si, že se to nám, deváté třídě, podařilo udělat efektní a zároveň v poklidu, prostě tak akorát, což také bylo záměrem.

Oliver Bukovianský, IX. třída