Navštivte koně Převalského na Dívčích hradech

5.B by se s vámi ráda podělila o nápad na pěkný výlet, využijte krásné podzimní dny a navštivte Dívčí hrady. My měli štěstí na počasí, obloha úplně modrá, bylo daleko vidět, krása.

Jeli jsme na Smíchovské nádraží, přešli Radlickou lávku a za ní vlevo je zastávka Křížová. Autobus se odtud vyšplhá až nahoru na Dívčí hrady. Tam přejdete silnici a most a pokračujete ještě kousek vzhůru na náhorní planinu, kde opravdu jsou :

Chov koní Převalského je jedním z nejdéle běžících záchranných programů Zoo Praha. Výběh na Dívčích hradech má také ochranářský záměr – obnovu původních stepních společenstev díky pastvě.

A kromě toho jsou odtud opravdu neobvyklé výhledy na Prahu.

Prošli jsme přes náhorní plošinu dolů do Prokopského údolí a pod Barrandovské terasy (trasu si můžete naplánovat v Google mapách). Vlezli jsme až na dno bývalé plovárny

a po návratu si pustili dokument o tom, jak se tam výletilo a plavalo za první republiky.  https://www.youtube.com/watch?v=7Ro4Yk2WjiU

Po cyklostezce podél Vltavy jsme se dostali do Malé Chuchle a odtud nahoru kolem zázračného pramene k ZOO a přes Chuchelský háj zpátky do Chuchle, celkově jsme ušli tak 10 kilometrů  a byla to krása nádhera – tak neváhejte a vyražte po našich stopách.

Vaši páťáci