Ohlédnutí za švp Lovětín květen 2015

kaplička

Náhradou za zmařené průběžné zpravodajství Vám nabízíme úryvky z našich deníčků:

Můj milý deníčku, jeli jsme dvě hodiny, až jsme dojeli. Máme byt v pohádkové usedlosti. Budeme spát v manželských postelích. Myslela jsem, že se mi všechny ty věci do skříně nevejdou, ale vešly a ještě zbylo.

Hned jsme šli na 4 hodinovou !!! procházku křížem krážem, přes lesy a louky, kolem rybníka abychom se porozhlédli po okolních vesnicích a po kravíně. Hrozně to tam smrdělo. Viděli jsme dvě kapličky a váleli z kopce sudy. Všichni pak byli hrozně unaveni, paní učitelky nás zničily.

Tak jsme si udělali pyžamovou párty. Tancovali jsme, prostě jsme furt blbnuli.  Tenhle den byl hezký, řekla jsem a pak usnula.

Nazdar deníčku, ke snídani byla AKTIVIA ♥, okamžitě jsem si zabrala jedinou jahodovou. Dnes jsme jeli na výlet do Jindřichova Hradce úzkokolejníkem.  Nebyl to normální vlak, byl takovej – no prostě jinej.

Viděli jsme tam okouzlující vodní šou. Ohromující fontána, hrála Vltavu a byly tam různé znaky z vody. Šli jsme se podívat na horní a následně i na dolní náměstí.

Paní učitelka nám koupila dortíky, pizzu a zmrzlinu, která mi potom spadla na zem. Po příjezdu zpátky jsem měli k večeři bramborovou polévku a kuře s rýží.

Paní učitelka nás učila plést náramky přátelství. Mně to moc nešlo, dala jsem si ho na nohu.

Ráno zase strašně pršelo, vzbudili nás, nám se nechtělo z postele, ale přišla za námi kočka jménem Princezna Jessica.

Jája nám přednesla o kyberšikaně, mě to bavilo. Přednáška o nebezpečí na sociální síti byla moc pěkná, akorát jsem se dost bála. Vlastně se teď bojím k těm elektronikám vůbec PŘIBLÍŽIT !!!  Jo a málem bych zapomněla, dnešek byl obzvlášť divný. Bojovka v DEŠTI ! Po stanovištích jsme splňovali odpovědi na otázky, zatímco lilo jako z konve. Ale můj tým byl první.

Pingpong jsem pak radši nehrála, protože kdybych hrála, TO by to dopadlo ! Radši jsem si s Martinem povídala různý takový věci.

Dopoledne jsme hráli divadlo, zpívali a taky AZ kvíz anglicky. A odpoledne – pláštěnkový výlet, jupíí! Navštívili jsme výstavu Krizových jesliček a koukli se na řeku Vajgar. Byl tam pohybovací betlém a na něm zlý král Herodes.

Na hradě jsme viděli vrhače, dávali je tam dřív, když ještě neznali okapy. Ve vlaku jsme hráli kolibříka mlčení, bohužel jsem to nevydržel. Bert taky ne, ale přiznal se.

Dál už asi žádné připomínky nemám. Ale teď už vám nemůžu nic říci, protože to musím odevzdat. Jo a ještě jsme jezdili na koních a paní učitelka dokonce i klusala.

Celý týden bylo hnusně, ale byla tam dobrá domácí kuchyně. Na příští švp ale navrhuju hezké počasí.

Hodně mě to ve škole v přírodě bavilo a klidně bych tam zůstala, ale cestou domů nebyly žádný zácpy, což je nejlepší. Vrátili jsme se ke škole, pro mě si nikdo nepřijel, tak mě domů hodila Hedvika.

áčko

deštníky