Patronáty s patrončaty II

Patroni ze 7. B se svými patrončaty z 2. B minulý týden zkontrolovali, jak vypadá jejich hadník v lomu pod Homolkou, slavnostně na něj připevnili ceduli, která vysvětluje, že to není jen tak nějaká ohrádka, společně se u hadníku vyfotili a pustili se do práce. Len rakouský, který vždycky v květnu obarví Homolku do modra, je sice velmi krásný, ale příliš „roztahovačný“. A protože další rostliny vytlačuje stále víc a víc z jejich původního prostoru a s nimi i hmyz, který je na ně vázán, bylo nutné mu v tom trochu zabránit. Co nevypásly ovce, to protrhali druháčci se sedmáky. A byli překvapení, jaká to je práce trhat len! Při četbě Krtečka se zdá, že to je šup šup, ale ruce přitom pořádně bolí. Odměnou jim byly krásné kytice pro maminky a věnečky na hlavách, jejichž kouzlem se dívky proměnily ve víly. M