Pojď ven č. 02 – Hádej přísloví nebo rčení

Učení u monitoru je s přicházejícím jarem stále náročnější. Tak si pojďte provětrat hlavy a namáhat mozkové závity na čerstvém vzduchu. V Chuchelském háji je pro všechny připravena stezka s příslovími. Start je u školy, cíl na rozcestí u Slivence pod stodolou (koordináty 50.0200256N, 14.3735036E), na obou místech naleznete mapku s trasou cesty, můžete tedy vyrážet z obou směrů. Na těchto a dalších osmi zastávkách najdete zalaminovanou A4 s úkolem odhalit rčení nebo přísloví, které je schované ve větě.

 

Vzor a návod na rozluštění

:

 

Znáte nějaké přísloví, v kterém je opeřenec a roční období? Jaro, léto, podzim, zima a nějaký pták… třeba vlaštovka… Samozřejmě: Jedna vlaštovka jaro nedělá.

Odpovědi a účast:

Zúčastnit se může každý. Pokud budete chtít, můžete své odpovědi i zaslat na můj mail () nebo po domluvě na mail vaší paní učitelky na češtinu, určitě bude nějaká odměna.

Pro mimochuchelské: na Teamsech mi můžete v chatu napsat o obrázky, pošlu vám kompletní soubor. Projít se můžete kdykoliv a kdekoliv, otázky si vezmete s sebou a po cestě vyluštíte. Jako doklad o procházce posíláte svou fotku z přírody, na níž máte v ruce dva klacíky do tvaru V, a screenshot svého krokoměru s DATEM a 8.000 ujitými kroky.

Kateřina Nedomová