Pozdrav z Keni

Mercy z KeniJiž druhým rokem se žákyně a žáci naší základní školy zapojují do projektu „Adopce afrických dětí“. Tato aktivita je zaštítěna obecně prospěšnou společností Centrum Narovinu, která se zaměřuje na rozvojovou spolupráci s cílem zlepšení vzdělávání, zdravotní péče a celkové životní úrovně v Africe. Konkrétním cílem je pomoci dětem, jež v různých oblastech Keni žijí pod hranicí chudoby a zprostředkovat jim přístup ke vzdělání a k základní zdravotní péči. A protože jsou naše děti za vydatné podpory svých rodičů velmi aktivní ve sběru papíru a hliníku, můžeme finančně podpořit dívku Mercy, se kterou komunikujeme písemně v anglickém jazyce a posíláme jí malé dárky.

Dopis od Mercy a její vysvědčení z uplynulého školního roku najdete zde (PDF): Dopis od Mercy a vysvědčení 2013-2014