Pražské poetické setkání

Pražské poetické setkání 2015Ve čtvrtek 19. února jsme se v odpoledních hodinách sešli v historické budově naší chuchelské základní školy, abychom strávili odpoledne s poezií. Konal se již 14. ročník Pražského poetického setkání – přehlídky dětské recitace.

V porotě tento rok zasedla ředitelka školy paní Eliška Jančíková, předsedou poroty byl pan starosta Stanislav Fresl a jako vážený host přijala letos naše pozvání paní Sabina Laurinová.

Letošní setkání opět moderovali Anička Šafářová a Míša Holada –jako deváťáci již letos naposled. Své moderátorské žezlo předají pro příští rok svým mladším spolužákům.

Naše setkání zahájili žákyně a žáci prvních tříd, kteří vystoupili mimo soutěž a předvedli nám, že se toho za 1. pololetí opravdu hodně naučili.

Přehlídka byla rozdělena opět do čtyř kategorií. V každé kategorii bylo vyhlášeno 1., 2. a 3. místo. Do obvodního kola postupují žáci, kteří se umístili na 1. a 2. místě.

Vítězové v jednotlivých kategoriích:

1. kategorie1. místoValentina Cemper
2. místoApolena Grešová
3. místoEliška Králová
2. kategorie1. místoLucinka Pospíchalová
2. místoAndrea Pavlíková
3. místoKlára Smolová     Bětka Al-Kaysy
3. kategorie1. místoVítek Seidler
2. místoAnička Kuzníková
3. místoBára Karbanová   Vojta Hnízdil
4. kategorie1. místoHanka Bartošová
2. místoMichal Holada
3. místoAnička Havlíčková

Chceme pogratulovat nejen těm, kteří zvítězili ve svých kategoriích, ale i všem zúčastněným za svou odvahu postavit se před publikum a recitovat. Máte náš obdiv. Postupujícím do obvodního kola, které se uskuteční 16. a 17. března, přejeme hodně štěstí.

Mgr. Patricie Bošková

Fotogalerii si prohlédněte uvnitř článku (foto: Jan Zágler, Dana Martin) —)