Aktuality

Úspěšní řešitelé Dějepisné olympiády

Mezi úspěšné řešitele obvodního kola Dějepisné olympiády se v tomto školním roce zařadili deváťáci Tadeáš Pietras (13. místo) a Ota Kuzník (17. – 19. místo). V konkurenci bezmála třiceti účastníků ze všech základních škol a gymnázií z Prahy 5 se umístili na hezkých místech. Tadeáše ze základních škol překonali pouze účastníci z FZŠ Barrandov II. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy na tradiční znalostní soutěži.

Deváťáci už vědí o jaderném odpadu téměř vše

V úterý 17. 12. 2019 navštívila 9. třída v rámci výuky chemie informační centrum Správy úložišť jaderného odpadu (SÚRAO).
Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o zdrojích energie v České republice i ve světě.
Nezbytným zdrojem je jaderná energie. Velkým problémem je radioaktivní odpad. Správa úložišť zajišťuje bezpečné ukládání radioaktivního odpadu a plánuje  vybudování hlubinného úložiště radioaktivních odpadů. Informace o této problematice jsme získali ze zajímavé prezentace, interaktivních panelů a z besedy.
Při návratu následovala prohlídka nádherné vánoční výstavy pod Betlémskou kaplí, vánoční trhy na Staroměstském náměstí  a procházka vánoční Prahou přes Karlův most. Lenka K

Začala sezóna bruslení

Díky podpoře Spolku rodičů navštíví v průběhu ledna a února všechny třídy naší školy zimní stadion v Černošicích, kde si žáci procvičí své bruslařské umění.

Další termín sběrové soutěže

Připomínáme, že soutěž ve sběru druhotných surovin (papír, plastová víčka, hliníkové obaly) pokračuje dalším sběrovým dnem. Suroviny můžete přinést v pátek 13. prosince 2019 v čase 7:15 hod. – 8:00 hod. Suroviny prosíme předem zvážit a při předání oznámit jméno a příjmení, třídu a hmotnost surovin. Která třída vyhraje tentokrát?

Platba za obědy

Prosíme rodiče, aby platby za obědy na leden uhradili vzhledem k vánočním svátkům a přelomu kalendářního roku do 15. prosince 2019. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče žáků II. stupně

V návaznosti na využívání elektronického systému Bakaláři sdělujeme rodičům žáků II. stupně:

Od 1. prosince 2019 najdete aktuální informace o školních a mimoškolních aktivitách pouze v systému Bakaláři.