Turnaj v šachu a dámě ŠD

Jak je v naší školní družině zvykem, pokaždé v listopadu tu probíhá turnaj deskových her šachu, dámě a člověče nezlob se. Ani tento školní rok nebyl výjimkou. Kdo zrovna nehrál, tak fandil svému kamarádovi. Odpoledne se dětem líbilo, atmosféra byla pohodová a děti si vysoutěžily mnoho drobných odměn.

Létání s draky

V pátek 26.10.2018 využily podzimní odpoledne děti ze ŠD k pouštění draků. Tento den bylo slunečné počasí, avšak vítr, který je pro pouštění draků nezbytný, nám foukal jen občas. Nicméně, to děti neodradilo a běhaly, aby své draky přiblížily k oblakům. Některým drakům se podařilo vzlétnou vysoko, jiní se drželi spíše při zemi. Děti si vyzkoušely, že někdy se prostě musí více snažit, aby zažily chvíle úspěchu.

Družina – malování na asfalt 2018

Již tradičně jsme pro děti připravili družinovou akci „Malování na asfalt “. Tématem byl „Můj první školní den“. Malířskými potřebami byly obyčejné barevné i bílé školní křídy, a tak se po chvíli asfaltové hřiště hemžilo barevnými obrázky, které dětí vytvořily pro radost sobě i ostatním.

(Pokračování textu…)

Dopravní kvíz ve školní družině

Každým rokem v měsíci květnu probíhá dopravní soutěž ve školní družině. Zábavnou formou poznáváme dopravní značky, učíme se chovat v silničním provozu a seznamujeme se s nebezpečím, které může děti ohrozit. Všichni soutěžili s chutí a vedli si opravdu skvěle.

ČARODĚJNICE ve školní družině

Stalo se již tradicí, že na konci dubna se v naší školní družině koná čarodějnický slet, kterým si chceme připomenout starý lidový zvyk „Pálení čarodějnic“. Všechna oddělení naší školní družiny se slétla na školním hřišti. Užili jsme si odpoledne plné zábavy, což se nám podle reakce dětí povedlo.