Družina – malování na asfalt 2018

Již tradičně jsme pro děti připravili družinovou akci „Malování na asfalt “. Tématem byl „Můj první školní den“. Malířskými potřebami byly obyčejné barevné i bílé školní křídy, a tak se po chvíli asfaltové hřiště hemžilo barevnými obrázky, které dětí vytvořily pro radost sobě i ostatním.

(Pokračování textu…)

Dopravní kvíz ve školní družině

Každým rokem v měsíci květnu probíhá dopravní soutěž ve školní družině. Zábavnou formou poznáváme dopravní značky, učíme se chovat v silničním provozu a seznamujeme se s nebezpečím, které může děti ohrozit. Všichni soutěžili s chutí a vedli si opravdu skvěle.

ČARODĚJNICE ve školní družině

Stalo se již tradicí, že na konci dubna se v naší školní družině koná čarodějnický slet, kterým si chceme připomenout starý lidový zvyk „Pálení čarodějnic“. Všechna oddělení naší školní družiny se slétla na školním hřišti. Užili jsme si odpoledne plné zábavy, což se nám podle reakce dětí povedlo.

VELIKONOCE VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Velikonoční svátky přivítala všechna oddělení ŠD tradiční výrobou velikonočních a jarních dekorací, které rozjaří jejich domovy. Všichni jsme si připomněli velikonoční tradice a zvyky. Nezapomněli jsme ani na typické velikonoční koledy.

Informace ze školní družiny

V minulém týdnu proběhla schůzka týkající se vylepšení herního prostoru pro školní družinu ve venkovním areálu Kazínská 8 za účasti místostarosty pana Martina Šimka, zástupců školy a paní architektky.

V průběhu jednání došlo k výběru vhodného místa pro přemístění herních prvků z objektu horní školy a samotné přestěhování by se mělo uskutečnit do konce dubna. Paní architektka zpracuje během příštího týdne návrh využití celého prostoru pro hry a zábavu. Zatím jsme vytipovali místo pro uložení sportovních potřeb a objednali stůl pro stolní tenis.

Jana Pěkná, vedoucí vychovatelka školní družiny

Maškarní masopustní veselí ve školní družině

V pondělí 26.2. vypuklo ve školní družině masopustní veselí. Příprava na tuto akci začala již minulý týden, kdy mnoho dětí si vyrábělo obličejové masky. Celé odpoledne se soutěžilo a tancovalo. Vyvrcholením byla promenáda o nejkrásnější masku. Odměna byla pro každého, takže nikdo nepřišel zkrátka. A jak jsme si to užili, se můžete podívat na foto.

Talentmanie ve školní družině

Ve čtvrtek 25. ledna 2018 byl ve školní družině  slyšet velký potlesk nad scénkami, tanečky, kouzlením, hrou na hudební nástroje a zpěvem, které si děti připravily samy všem pro radost.Účinkujícím děkujeme za výborné výkony a těšíme se, čím nás překvapí v příštím roce.

(Pokračování textu…)

Vánoční besídka ve školní družině

Předvánoční shon se na malou chvíli zastavil 21. prosince v naší školní družině. Konala se zde každoroční Vánoční besídka. Děti nejprve předvedly své připravené vystoupení a společně si zazpívaly vánoční koledy. Následovalo rozbalování dárků, které jim Ježíšek zanechal. Všichni si užili tu správnou slavnostní předvánoční atmosféru.

Turnaj v šachu a dámě

Jak je v naší školní družině zvykem, pokaždé v listopadu tu probíhá turnaj v šachu a dámě. Ani tento školní rok nebyl výjimkou. Děti hrály s velkým nadšením a bojovaly do poslední figurky.