Informace ze školní družiny

V minulém týdnu proběhla schůzka týkající se vylepšení herního prostoru pro školní družinu ve venkovním areálu Kazínská 8 za účasti místostarosty pana Martina Šimka, zástupců školy a paní architektky.

V průběhu jednání došlo k výběru vhodného místa pro přemístění herních prvků z objektu horní školy a samotné přestěhování by se mělo uskutečnit do konce dubna. Paní architektka zpracuje během příštího týdne návrh využití celého prostoru pro hry a zábavu. Zatím jsme vytipovali místo pro uložení sportovních potřeb a objednali stůl pro stolní tenis.

Jana Pěkná, vedoucí vychovatelka školní družiny

Maškarní masopustní veselí ve školní družině

V pondělí 26.2. vypuklo ve školní družině masopustní veselí. Příprava na tuto akci začala již minulý týden, kdy mnoho dětí si vyrábělo obličejové masky. Celé odpoledne se soutěžilo a tancovalo. Vyvrcholením byla promenáda o nejkrásnější masku. Odměna byla pro každého, takže nikdo nepřišel zkrátka. A jak jsme si to užili, se můžete podívat na foto.

(Pokračování textu…)

Vánoční besídka ve školní družině

Předvánoční shon se na malou chvíli zastavil 21. prosince v naší školní družině. Konala se zde každoroční Vánoční besídka. Děti nejprve předvedly své připravené vystoupení a společně si zazpívaly vánoční koledy. Následovalo rozbalování dárků, které jim Ježíšek zanechal. Všichni si užili tu správnou slavnostní předvánoční atmosféru.

S drakem ve větru

Ve středu 18. 10. 2017 využily podzimní odpoledne děti ze ŠD k pouštění draků. Vítr sice někde pospával, ale draci létali i tak. Šikovní žáčci se totiž dali do zběsilého běhu jen proto, aby ukázali, že právě ten jejich drak umí létat co nejvýše a ve vzduchu vydržel co nejdéle.