Vánoční besídka ve školní družině

Ve středu 19.12. proběhla ve školní družině vánoční besídka. Děti se už samozřejmě nemohly dočkat, a tak poctivě každý den připravovaly program. Vánoční atmosféru navodili samotní žáci zpěvem koled a přednesem básní. Krásnou atmosféru doplnily také dárečky, které jim pod stromečkem nechal Ježíšek. A tak nám ve družině přibyly nové stavebnice a hry. Středeční vánoční odpoledne se nám moc vydařilo.

(Pokračování textu…)

Turnaj v šachu a dámě ŠD

Jak je v naší školní družině zvykem, pokaždé v listopadu tu probíhá turnaj deskových her šachu, dámě a člověče nezlob se. Ani tento školní rok nebyl výjimkou. Kdo zrovna nehrál, tak fandil svému kamarádovi. Odpoledne se dětem líbilo, atmosféra byla pohodová a děti si vysoutěžily mnoho drobných odměn.

Létání s draky

V pátek 26.10.2018 využily podzimní odpoledne děti ze ŠD k pouštění draků. Tento den bylo slunečné počasí, avšak vítr, který je pro pouštění draků nezbytný, nám foukal jen občas. Nicméně, to děti neodradilo a běhaly, aby své draky přiblížily k oblakům. Některým drakům se podařilo vzlétnou vysoko, jiní se drželi spíše při zemi. Děti si vyzkoušely, že někdy se prostě musí více snažit, aby zažily chvíle úspěchu.

Družina – malování na asfalt 2018

Již tradičně jsme pro děti připravili družinovou akci „Malování na asfalt “. Tématem byl „Můj první školní den“. Malířskými potřebami byly obyčejné barevné i bílé školní křídy, a tak se po chvíli asfaltové hřiště hemžilo barevnými obrázky, které dětí vytvořily pro radost sobě i ostatním.

(Pokračování textu…)

Dopravní kvíz ve školní družině

Každým rokem v měsíci květnu probíhá dopravní soutěž ve školní družině. Zábavnou formou poznáváme dopravní značky, učíme se chovat v silničním provozu a seznamujeme se s nebezpečím, které může děti ohrozit. Všichni soutěžili s chutí a vedli si opravdu skvěle.