Masopustní karneval ve školní družině

Je středa 20. února, končí školní vyučování a my se již nemůžeme dočkat dnešního karnevalového veselí. Po obědě pospícháme do svých oddělení. Namaskování, nalíčení, oblečení do masky, to přeci chvíli potrvá. Když jsou všichni připraveni, odcházíme průvodem do družinové herny. Karneval může začít tancem v rytmu disko. Mimo tance jsme si zahráli i několik her a soutěží… Čas se pomalu chýlí k závěru, následuje vyhodnocení masek, které byly velmi pěkné, a bylo velice těžké určit ty nejlepší. A tak z každého oddělení byly vybrány čtyři masky, které zvítězily. Všechny masky si zasloužily odměnu.

Děkujeme dětem za krásné odpoledne.

(Pokračování textu…)

Vánoční besídka ve školní družině

Ve středu 19.12. proběhla ve školní družině vánoční besídka. Děti se už samozřejmě nemohly dočkat, a tak poctivě každý den připravovaly program. Vánoční atmosféru navodili samotní žáci zpěvem koled a přednesem básní. Krásnou atmosféru doplnily také dárečky, které jim pod stromečkem nechal Ježíšek. A tak nám ve družině přibyly nové stavebnice a hry. Středeční vánoční odpoledne se nám moc vydařilo.

(Pokračování textu…)

Turnaj v šachu a dámě ŠD

Jak je v naší školní družině zvykem, pokaždé v listopadu tu probíhá turnaj deskových her šachu, dámě a člověče nezlob se. Ani tento školní rok nebyl výjimkou. Kdo zrovna nehrál, tak fandil svému kamarádovi. Odpoledne se dětem líbilo, atmosféra byla pohodová a děti si vysoutěžily mnoho drobných odměn.

Létání s draky

V pátek 26.10.2018 využily podzimní odpoledne děti ze ŠD k pouštění draků. Tento den bylo slunečné počasí, avšak vítr, který je pro pouštění draků nezbytný, nám foukal jen občas. Nicméně, to děti neodradilo a běhaly, aby své draky přiblížily k oblakům. Některým drakům se podařilo vzlétnou vysoko, jiní se drželi spíše při zemi. Děti si vyzkoušely, že někdy se prostě musí více snažit, aby zažily chvíle úspěchu.

Družina – malování na asfalt 2018

Již tradičně jsme pro děti připravili družinovou akci „Malování na asfalt “. Tématem byl „Můj první školní den“. Malířskými potřebami byly obyčejné barevné i bílé školní křídy, a tak se po chvíli asfaltové hřiště hemžilo barevnými obrázky, které dětí vytvořily pro radost sobě i ostatním.