Mimoškolní činnost

Čtenářská soutěž Kniha je poklad pokračuje

Letos startujeme 6. 12 .2021. Na facebookové stránce projektu MAP II. Praha 16 bude na Mikuláše 6. 12. 2021 zveřejněna událost – 1. kolo čtenářské soutěže Kniha je poklad a představena 1. vybraná kniha.

Pro první kolo vybíráme knihu vhodnou pro 1. stupeň. Na krátkou recenzi knihy naváže soutěžní otázka. Odpověď lze odvodit z přebalu knihy nebo anotace – není nutné knihu přečíst. O týden později – 13.12.2021 ve 12 hodin proběhne v přímém vstupu  losování: 3 výherci knihu obdrží poštou.

Po losování bude 13. 12. zveřejněna druhá kniha a otázky k ní – tentokrát pro starší žáky 2. stupně a opět po týdnu, tedy 20. 12. 2021 proběhne losování.

Sledujte FB stránku projektu: https://www.facebook.com/MAP.Praha.16.

Veškeré informace k soutěži budou také na webu projektu MAP II. Praha 16. https://www.mcpraha16.cz/MAP-II.

 

Přistaň na správné škole! Veletrh pražských středních škol Schola Pragensis 2021 bude znovu online

Přehlídka pražských středních a vyšších odborných škol se letos nemůže kvůli pandemii koronaviru pořádat v tradiční prezenční formě, 26. ročník veletrhu Schola Pragensis se tak ve dnech 25. až 27. listopadu 2021 opět uskuteční pouze online. Mottem akce je tentokrát „Přistaň na správné škole!“, které vychází z vítězného motivu plakátu pro letošní ročník. Uchazeči o vzdělávání na středních školách a zájemci o vyšší odborné studium najdou veškeré informace na webu scholapragensis.eu. Veletrh bude doplněn o živá vysílání z Kongresového centra Praha a také ze zapojených škol, pokud to epidemická situace dovolí. (Pokračování textu…)