Ročník 2016-2017

prázdniny

Vážení rodiče a děti,

přeji Vám všem krásné a zejména zasloužené prázdniny plné odpočinku, pohody a krásných zážitků.

Moc, moc, moc chválím děti za práci v celém školním roce. Bylo mnoho práce a opravdové dřiny. Vážím si toho a zároveň jsem také ráda, že se nám podařilo vytvořit soudržnou partu. Vaši andílci jsou skvělí.

Vám, milí rodiče, děkuji za spolupráci, komunikaci a za práci s Vašimi miláčky. Byl to dobrý i náročný rok.

Děkuji Vám a těším se na další rok

Jana Miškovská

pozn.: v přípravném týdnu, tj. od 28. 8. 2017,vložím příspěvek na stránky /seznam pomůcek – mnoho jich nebude/, abychom nebyli ve stresu a začali v klidu školní rok.

2.A a2.B – Lesní třídy

Celý školní rok jsme plnili daltonské úkoly na téma TAJEMNÁ LESNÍ OBYDLÍ I OBYVATELÉ. Pomocí příběhů o ztracených domácích skřítcích v lese jsme sledovali život vybraných lesních živočichů. Nakonec jsme všechny získané poznatky uplatnili při tvorbě plakátu plného lesních souvislostí, který je k nahlédnutí ve škole. Za naše celoroční úsilí jsme získali certifikát LESNÍ TŘÍDA. Za každý vydaný certifikát lesní třídy nakoupí Sdružení Tereza 10m2 lesa na Ještědu, který bude novou výsadbou a hospodařením přeměněn na přirozený les. Jsme tedy patrony 20m2 Nového pralesa na Ještědském hřebeni.

(Pokračování textu…)

2.A – Týdenní plán

2.A TÝDENNÍ PLÁN

26.6.- 30.6. 2017
_____________________________________________

Akce, informace:

Pondělí až čtvrtek vyučování končí v 11:45.

Prosím o nahlášení dětí,které půjdou v pátek 30.6. na oběd.

26.6. pondělí : děti si odnesou učebnice pro 3.ročník,prosím podepsat+obalit

od 27.6. do 29.6. nosit jen penál+knihu na čtení.Budeme dokončovat daltonské úkoly.

Oblékejte děti sportovně – budeme chodit do lesa za skřítky.

29.6. čtvrtek budu poslední den ve škole: rozdám dětem úkoly na prázdniny a prázdninové deníky. Rozloučím se se svými žáčky.

30.6.pátek – vyučování končí v 8:45. Vysvědčení rozdá dětem paní zástupkyně Petra Haladová. Mít desky.

Přeji Vám všem hezké léto a 4. září se opět uvidíme.  Renata Králová

Týdenní plán 3.A od 26.6. – 30.6. 2017

Plán od 26. 6. – 30. 6. 2017

26. 6. výlet parníkem po Vltavě, zakončení Daltona

S sebou svačinu, pití. Sraz ráno ve třídě, návrat kolem 12. hodiny.

27. 6. Piknik v Chuchelském háji.  S sebou přinést deku, dobroty, pití. popř. krém na opalování, klobouk nebo kšiltovku.

28. 6. Sportovní dopoledne – vzít si sportovní obuv

29. 6. Program upřesníme podle počasí

30. 6. Vysvědčení – vzít si desky na vysvědčení

Děkuji paní Zdeně Žebrakovské a paní Martině Jandečkové za finanční příspěvek na školní výlet.

Díky finančnímu příspěvku zbylo z výletu zhruba 78 Kč na dítě.  Peníze použiji na odměny na konec školního roku.

DĚTI MAJÍ ZAPSANÉ V NOTÝSKU VÝSLEDKY Z TESTOVÁNÍ 3. TŘÍD. Prosím podívejte se na výsledky a podepište. V případě nejasností mě kontaktujte.

Přeji dětem i rodičům krásné a slunečné prázdniny a v pondělí 4. září se těším na viděnou.

Týdenní plán 3.A od 19.6. -23.6. 2017

Plán od 19. 6. –  23. 6. 2017

Pracovní sešit z čítanky do str. průběžně doplníme

V úterý Čtenářské deníčky. (kniha za květen)

19. 6. Odevzdávání učebnic

21. 6. Generálka na akademii v divadle Kalich – dopoledne, Pro toho, kdo bude vystupovat je účast nutná !!!

23. 6. Školní akademie v divadle Kalich (od 17 hodin).  Sraz dětí bude v 16.30 hod. v divadle Kalich. Do divadla děti přivedou rodiče. Děti budou mít modré džínové kraťasy nebo sukni, barevné triko nebo tílko, popř. kšiltovku. (vše barevné, veselé).

27. 6. Piknik v Chuchelském háji

Doplňte omluvené hodiny do žákovských knížek.

Děti, které budou mít doplněny všechny pracovní sešity, mohou nosit vlastní knížku nebo hru.

plán 19.6. – 30. 6.

Akademie – bílá košile, černé kalhoty/legíny, sluneční brýle. Sluneční brýle nutné nosit do školy denně – nácvik.

21. 6. středa – generální zkouška v divadle Kalich, děti budou mít u sebe oblečení, brýle, svačinu a pití, kartu či lístky na MHD

23. 6. pátek od 17.00 hodin Akademie školy, sraz žáků v 16:30 hod na místě – divadlo Kalich.

lístky na Akademii – možnost koupit u vyučujícího, 2 lístky na dítě do pondělí 19. 6.. Lístky, které se neprodají, budou k dispozici všem ostatním nad počet. Cena lístku 100,-Kč/osoba.

V následujících dnech se budeme věnovat výběru, předávání i přejímání učebnic, úklidu třídy apod. Budeme také vyhodnocovat Daltona a vyrábět “knížku” ilustrací pražských pověstí -výstupní práce.Další příjemnou povinností bude hodnocení a sebehodnocení.

Vyučování končí po 5.vyuč. hod – tj. ve 12:40 hodin

26. 6. – pondělí –  parníkem za památkami Prahy – 120,- Kč/dítě

týdenní plán 12. 6 – 16. 6.

nácvik na Akademii – všichni mají mít bílé košile, černé kalhoty /dívky legíny/ a sluneční brýle

do pátku 16. 6. odevzdat ŽÁKOVSKÉ KNÍŽKY – podepsané, zkontrolované včetně omluvenek. Dopište, prosím, jestliže budou děti chybět do 16. 6. omluvenku předem. Děkuji Vám.

Zároveň Vám moc prosím o zaslání 500,- Kč do třídního fondu. Fond je již zcela vyčerpaný a také přečerpaný z výletu. Ráda bych dětem koupila knížku ,cvičný pracovní sešit na prázdniny a také sešity a pomůcky na příští školní rok. Budeme se také loučit s Filípkem.

Z učiva – opakování, procvičování učiva, sebehodnocení, plány na prázdniny.

Týdenní plán 3. A od 12. 6. – 16. 6. 2017

Plán od 12. 6. –  16. 6. 2017

12. 6. Focení

15. 6. Odevzdávání učebnic