2.B

2.A a2.B – Lesní třídy

Celý školní rok jsme plnili daltonské úkoly na téma TAJEMNÁ LESNÍ OBYDLÍ I OBYVATELÉ. Pomocí příběhů o ztracených domácích skřítcích v lese jsme sledovali život vybraných lesních živočichů. Nakonec jsme všechny získané poznatky uplatnili při tvorbě plakátu plného lesních souvislostí, který je k nahlédnutí ve škole. Za naše celoroční úsilí jsme získali certifikát LESNÍ TŘÍDA. Za každý vydaný certifikát lesní třídy nakoupí Sdružení Tereza 10m2 lesa na Ještědu, který bude novou výsadbou a hospodařením přeměněn na přirozený les. Jsme tedy patrony 20m2 Nového pralesa na Ještědském hřebeni.

(Pokračování textu…)

2.A + 2.B Noc v lese s navazujícím programem v Zookoutku

Druháci strávili celý den v lese, včetně přespání. Program začal v 19h. Nejprve jsme si každý zabral své místečko a připravil ležení spacákové. A pak to začalo: aktivity před setměním- hmatky, hra na můry a netopýry, pak večeře na ohni a noční program, včetně dvou bojovek. Vůbec se raději neptejte,kdy jsme se uložili ke spánku. . . .

Druhý den za námi dorazila druhá parta odvážných chovatelů divoké zvěře a následovala komentovaná prohlídka Zookoutku s krmením přímo ve výbězích. Užili jsme si báječný den. Nahlédněte…… (Pokračování textu…)

2.A+2.B Druháci + patroni v ZOO

Obě druhé třídy se společně s osmáky vydaly do ZOO Praha. Plnili jsme ve skupinkách daltonské úkoly. Cesta po ZOO byla zaměřena jako detektivní pátrání. Víte, kdo je Nuru a Richard, nebo Tom a Berta? My už jsme to zjistili a slunečné počasí si užili. Nahlédněte…

A zde máte pohled na celou akci od Ester Rosenfeld:

Ve čtvrtek 16.2. 2017 jsme s našimi patrončaty navštívili pražskou zoo.Ve skupinkách jsme plnili daltonské úkoly, které nám zadaly paní učitelky.Hráli jsme si na detektivy a my i naši nejmenší jsme se bavili.I když to s dětmi nebylo občas jednoduché výlet jsme si užili a spolupráci ve skupinkách bych hodnotila rozhodně kladně.Děti nám pomáhaly a snažili se zjistit co nejvíce informací o každém zvířecím jedinci.Na konci si děti nakoupily upomínkové předměty, jako například památní mince či plyšáky a my starší jsme navštívili zdejší restauraci Oceán.S dětmi byla opravdu zábava a těšíme se na další spolupráci.

(Pokračování textu…)

2. A+B. – Pohádka po kapkách

V pátek 9.12. jsme vyrazili do Holešovic na interaktivní tanečně divadelní představení do Studia Alta. Všichni druháci se na chvíli stali partnery profesionálních herců. Při své tělohravé pouti za ztracenou panenkou na vlastní kůži poznávali dobro a zlo, zklamání a omyl i radost ze šťastného konce. Všichni jsme byli velmi nadšeni. Nahlédněte …

(Pokračování textu…)