2. A

2.A Prázdninový plán

Milí rodiče,

předkládáme Vám seznam pomůcek a výdajů pro příští školní rok 2022/2023. Děti nemusí mít věci hned 1. září, ale chtěla bych, abyste si vytvořili představu, jaké výdaje Vás na podzim čekají.

Pomůcky: penál – 2 pera, 2 tužky (č. 2, č. 3), pastelky (základní barvy, které budeme potřebovat na podtrhávání), nůžky, pravítko malé, guma, lepidlo Kores velké

Tělesná výchova – sportovní oblečení na ven.

Plánujeme na podzim bruslení a následně plavání.

Výtvarná výchova – igelit na lavici, nádobku na vodu, paletu na barvy, zástěru nebo staré tričko.

Matematika – na rýsování: dvě tužky č. 3,pravítko 30 cm + trojúhelník s ryskou, kovové kružítko.

Doporučuji zkontrolovat dětem pomůcky, které používaly v 2. třídě. Některé pomůcky mají zachovalé a bylo by zbytečné je znovu kupovat.

Další výdaje –

asi 500 Kč na pracovní sešity

500 Kč třídní fond

900 Kč + sourozenec, jediné dítě ve škole 600Kč na unii rodičů – platí se do konce října

Domácí prázdninové úkoly na startovací jedničky –

1. Vést si prázdninový deník – děti nemusí zapisovat každý den. Zaznamenají si pouze zajímavá místa, která navštíví, napíší o tom několika větami, doplní obrázkem, fotkou, vstupenkou či razítkem. V září si je budeme prohlížet a povídat, co jsme prožili zajímavého.
  2. Přečíst 1-2 knihy a zapsat si ji do čtenářského deníku.
  3. Dokončit Písanku a Procvičovací sešitek z matematiky.
  4. Napsat dopis s obrázkem nebo pohled paní učitelce.
  5. Poslední týden v srpnu začít procvičovat matematiku +,- do 100, malou násobilku i dělení.

Adresa:
Iva Suchomelová
Trnová 35

Renata Králová
Prodloužená 261/8
159 00 Praha 5 – Velká Chuchle

Na závěr roku Vám všem chceme poděkovat za úsilí, které jste věnovali výchově a vzdělání svých dětí
Užívejte sluníčka a pohody a v září se těšíme na své žáčky v našich  třídách.   REIV

Druháci-Vlašim

Minulý týden strávili druháci v Podblanickém ekocentru ve Vlašimi. Vyzkoušeli si tkaní, zpracování vlny, barvení látek a upekli si chlebánek. Dokonce si vyrobili bílý jogurt, máslo a tvaroh. Navštívili i místní Parazoo, kde mají slušně vychovaného havrana. Návštěvníky vítá pozdravem čau, nebo nazdar. Nahlédněte …

(Pokračování textu…)

2.A Týdenní plán

Týdenní plán

6.6. – 10.6. 2022 – orientační

kniha Povídání o pejskovi a kočičce, Sluníčko

PS s písankou 4. díl dokončení

Písanka 2.díl do str. 35

žluté procvičovací karty

———————————————————————

PS 2. díl  do str. 62

PS Čtyřlístek 2. díl str. geometrie – str. 44, střed úsečky

červené procvičovací karty

———————————————————————

Prvouka

dopravní značky

zelené procvičovací karty

———————————————————————-

Domácí úkoly:

Středa 8.6. -M – geometrie – mít v penále ostrou tužku č. 2 a 3, pravítko nebo trojúhelník. Prosím o kontrolu.

Naučit se řadu násobků 2,3,4, 5, 6, 7, 8, 9 tam a zpět. Zkoušet příklady na násobení a dělení pamětně – 2, 3, 4, 5, 6,7, 8,9

Dozkouším násobky 2-9

PO :  dle zadání ve škole

ÚT :  dle zadání ve škole

ST  :  dle zadání ve škole

ČTV : dle zadání ve škole

PÁ : číst nahlas , počítat do 90 + násobení a dělení 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

————————————————————————-

AKCE:

10.6. focení

————————————————————————–

INFORMACE:

Každý den číst 10 min nahlas + 20 příkladů + – do 100, příklady na násobení a dělení 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Omluvenky prosím zapisujte do žákovské knížky str. 2.

Děkuji

2.+7. třída-Patronáty-druhý zásah

Minulý týden se druháci a sedmáci již podruhé aktivně zapojili do ochrany přírody. Na dříve vybudovaná 2 zimoviště pro hady a ještěrky umístili informační ceduli s malým kvízem. Chcete-li luštit, najdete ji v lomu nad parkovištěm.

Dále jsme hráli hry a trhali len rakouský. Je to totiž rostlina, která není na Homolce původní a utlačuje původní vegetaci.

Na závěr nám Katka ze Skautského institutu vyprávěla o ptactvu a od té doby všichni druháci vědí, jak má vypadat správná ptačí budka.

Přečtěte si pár komentářů a zážitků našich druháků:

(Pokračování textu…)