Úvodní strana

Třeťáci v MŠ

V pátek 4.5. žáci obou třetích tříd navštívili předškoláky v MŠ. Třeťáci předvedli zvědavým divákům několik pokusů. Dokonce nám vybuchla i sopka. Veliký úspěch měly lávové lampy a výroba slizu.

Nahlédněte …

(Pokračování textu…)

Velikonoce ve školní družině

 

Mezi naše nejoblíbenější svátky jara patří Velikonoce. Již začátkem dubna jsme začali vyrábět velikonoční dekorace. Námětů pro tvořivou činnost bylo hodně. Malovali jsme, kreslili, stříhali, vystřihovali, lepili a skládali. Z papíru se dá vytvořit spoustu krásných a zajímavých věcí.

(Pokračování textu…)

Předškoláci na návštěvě v 1.A

Dne 23.3.2017 a 24.3.2017 nás v první třídě navštívily děti z předškolních tříd MŠ ve Velké Chuchli (Berušky a Motýlici).

Žáci 1.A jim předvedli hodinu matematiky (metoda profesora Hejného). Předškoláci a prvňáci společně vypracovali pracovní list. Než jsme se rozloučili, ukázali školáci předškolákům celou budovu školy.

Hrajeme si pro potěšení

23.3. se všechny družinové děti sešly s tužkou a papírem. Princip hry je jednoduchý: hráč, který chce zvolat Bingo a vyhrát odměnu, musí mít vyškrtaná políčka ve své hrací kartě, buď v řádku, nebo ve sloupci. Protože žáci první třídy si číselnou řadu teprve osvojují, každý měl možnost předem pár her natrénovat. Dětem se opravdu dařilo a soutěžilo se tak dlouho, dokud jsme měli ceny.

(Pokračování textu…)

Druháci + patroni v ZOO

Obě druhé třídy se společně s osmáky vydaly do ZOO Praha. Plnili jsme ve skupinkách daltonské úkoly. Cesta po ZOO byla zaměřena jako detektivní pátrání. Víte, kdo je Nuru a Richard, nebo Tom a Berta? My už jsme to zjistili a slunečné počasí si užili. Nahlédněte…

A zde máte pohled na celou akci od Ester Rosenfeld:

Ve čtvrtek 16.2. 2017 jsme s našimi patrončaty navštívili pražskou zoo.Ve skupinkách jsme plnili daltonské úkoly, které nám zadaly paní učitelky.Hráli jsme si na detektivy a my i naši nejmenší jsme se bavili.I když to s dětmi nebylo občas jednoduché výlet jsme si užili a spolupráci ve skupinkách bych hodnotila rozhodně kladně.Děti nám pomáhaly a snažili se zjistit co nejvíce informací o každém zvířecím jedinci.Na konci si děti nakoupily upomínkové předměty, jako například památní mince či plyšáky a my starší jsme navštívili zdejší restauraci Oceán.S dětmi byla opravdu zábava a těšíme se na další spolupráci.

(Pokračování textu…)

Vánoční besídka ve školní družině

Středa 21.12. byla pro děti ze školní družiny výjimečná. Po obědě je totiž čekala vánoční besídka, na které děti předvedly, jak umí přednášet a zpívat vánoční koledy. Nejvíce se ale těšily na dárečky, které tam pro ně nechal “Ježíšek.” Na stolech bylo také připraveno malé občerstvení. Celé odpoledne si děti hrály s novými hračkami a vůbec se jim nechtělo domů. Děkujeme, Ježíšku.“

(Pokračování textu…)

Pražský pohár- Freestyle park Kolbenka

Naši žáci po čtyřech  kolech Pražského poháru ve Freestyle disciplínách ( 500 m2 trampolín,  lyžařský simulátor Maxxtracks, lyžařský  frestyle park) obsadili 4. místo .

 

Reprezentační tým: Vanesa Kumpoštová, Tereza Pinkasová, Sára Kvasničková, Anna Černá, Petr Rokos, Jiří Svoboda,  Albert Bareš, Pavel Friml, Jakub Dostálek, Eduard Lošták, Lukáš Breburda, Tadeáš Nedoma.

Gratulujeme!!!

Adventní výlet do Míšně a Tři oříšky pro Popelku

 

Věděli jste, že Johann Böttger tak dlouho sliboval, že přemění olovo ve zlato, nebo že vynalezne kámen mudrců, až Augustus Silný ztratil trpělivost a držel ho v žaláři, dokud mu nevymyslel, jak vyrobit porcelán?

A že žlutá na německé vlajce má být vlastně zlatá, že radnice v Míšni se každý rok přemění na obří adventní kalendář a každý den může jedno okénko otevřít kolemjdoucí dítě, které zazpívá nějakou koledu?

My to všechno a ještě mnohem víc taky zjistili až na včerejším výletě do Míšně. Bylo tam krásně. V porcelánce nám podrobně vysvětlili a ukázali celý postup výroby, prohlédli jsme si všechnu tu křehkou krásu vytvořenou za tři století a mohli si i něco koupit, jenže jedna trochu větší váza byla dražší, než naše chalupa.

Prošli jsme se kolem hradu a městem a na adventním trhu jsme si užili jablíčka a hrušky namočené v čokoládě a všechny ty pěkné vánoční vůně a ozdoby. Na vodní zámek Moritsburg, kde se natáčely Tři oříšky pro Popelku, jsme dorazili přesně ve chvíli, kdy zářil v zapadajícím slunci a než jsme si uvnitř vyzkoušeli všechny ty úžasné kostýmy a další atrakce, setmělo se a osvětlený zámek se zas odrážel ve vodní hladině, bylo to celé moc krásné. Cestou domů jsme si ještě Popelku pustili a všechno si náramně užili. (Pokračování textu…)

1. B 19-04-15 Třídní schůzky

Zápis:       Třídní schůzky              19. 4. 2016

 1. Info: – Školní řád :
  1. používání mobilů ve škole je zakázané
  2. používání koloběžek a longbordů je v areálu školy zakázané – bezpečnost a škola neručí za případné škody. Doporučuji tyto věci do školy nenosit – tř. učitelka.
  – Klasifikace :
  1. Písemné práce
  2. Sešity z diktátů a minutovek – vysvětlení systému hodnocení                                       (jednoduchý přehled známek na deskách sešitu, pak průměr za celý měsíc, sami uvidíte, jak na tom vaše dítě je). Důležité je pravidelné procvičování doma.
 2. Termíny: –
  20. 4. Projektový den – Voda u vodní nádrže v Lahovičkách, platí Sdruž. rodičů
  22. 4. + 27. 5. Sběr
  25. 4. Prevence rizik. jevů : první dvě hod. „Třídní klima“
  28. 4. Knižní veletrh – možnost i knihy pro dospělé
  1. 6. Kino Radotín „Malý princ“
  3. 6. Divadlo v Dlouhé „Kapela jede“
  7. 6. Focení – domluveno max. 4 fotografie na žáka
  14. 6. Výlet – Farma Blaník (celodenní s obědem)
  22. 6. Akademie 2. ročníků v tělocvičně
  23. 6. Akademie 1. ročníků v Chuchelském háji v lesním divadle sraz v lesním divadle v 16, 00 h. trvání do 18,00 h. Kdo, co?                             buřty – domluveno, každý si donese sám (A co klacky na opékání???)
  kytara – pan Kobes s rodiči z 1. A
  oheň – nikdo, pouze rodiče z 1.
  dobrodružná stezka pro rodiče a děti – paní učitelky
  24. 6. Akademie ostatních tříd v divadle Kalich
  30. 6. Konec školního roku
 3. Vyúčtování: vráceny peníze z výletu a programů jednotlivcům
 4. Dotazy: ………….

 

Vypracovala : Suchomelová                                                                                                       21. 4. 2016

Pozvánka na knižní veletrh

Vážení rodiče, už loni jsme sice v menším měřítku, avšak úspěšně, vyzkoušeli knižní veletrh a letos bychom chtěli přizvat ke spolupráci celou školu.   Veletrh spočívá v tom, že děti přinesou své staré knížky, které už doma nechtějí (mohou to být také i knihy pro dospělé), dostanou za ně oficiální platidlo veletrhu – tedy 1 až 2 knihomoly za knížku. Knihomoly je třeba si dobře uschovat do čtvrtka 28. 4., kdy Veletrh proběhne.  Knížky k výměně mohou děti nosit do třídy 4.B do středy  27. dubna a ve čtvrtek 28. dubna budou zde všechny knížky vystaveny a každý si může za své knihomoly nakoupit knížky nové. 

 

veletrh