Ze školy

Druháci přespali ve škole

Na svátek svatého Martina, 11. listopadu, žáci druhých tříd v rámci Daltonského plánu uspořádali rozsvícení cesty do Betléma, které bylo spojeno s přespáním ve škole. Velký dík patří rodičům našich druháčků za pomoc při výrobě krásných lucerniček, kterými jsme tuto cestu rozsvítili.

Charlottina čítárna otevřena

V pondělí 4. 11. v 10:00 byla slavnostně otevřena školní knihovna, které říkáme Charlottina čítárna. Paní ředitelka přivítala zástupce těch nejsečtělejších čtenářů z každé třídy,  poděkovala všem, kteří se na vzniku nové knihovny podíleli a slavnostně přestřihla červenou stužku na dveřích.  Dveře se otevřely a „Jéééé“, „Tady je to hezké.“ „Tady budu chodit.“… A my doufáme že ano.

(Pokračování textu…)

Druhý stupeň v ZOO Praha

V rámci permanentky, jejíž zakoupení podpořil Spolek rodičů, navštívili žáci 6. – 9. ročníku v pátek 1. listopadu pražskou zoologickou zahradu.

Projekt Něžná revoluce

Letos slavíme třicítku. Už 30 let totiž žijeme ve svobodné zemi. A to je něco, co je třeba nejen důkladně oslavit, ale ve škole i náležitě prožít. Proto chystáme pro žáky 7. – 9. tříd projekt Něžná revoluce.

(Pokračování textu…)

Vznik republiky jsme oslavili na nádvoří školy a u Lípy svobody

Na obrázku může být: one or more people, people standing, crowd, sky a outdoor

Státní svátek  Den vzniku samostatného československého státu  (28. října) jsme si připomněli dnešními vzpomínkovým setkáním o velké přestávce u pamětních desek chuchelských obětí 1. světové války umístěných na centrální budově školy. Za přítomnosti žáků a učitelů školy, představitelů městské části Praha-Velká Chuchle, zástupce TJ Sokol Chuchle a několika chuchelských občanů byla k pamětním deskám umístěna pamětní kytice se stuhami, o významu státního svátku hovořil p. učitel Tomáš Hromádka a žákyně VIII. B Evelína Fialové zahrála na hoboj českou hymnu. Následně se žáci IX. třídy a VIII. B přesunuli k Lípě svobody na Náměstí chuchelských bojovníků, kde o nadcházejícím 101. výročí promluvila starostka městské části Praha – Velká Chuchle Lenka Felix, o některých místních skutečnostech se zmínil i Tomáš Hromádka a žákyně IX. třídy položily k Lípě svobody kytici. Památka padlých byla připomenuta symbolickou minutou ticha. Další kytici položili zástupci městské části u nedalekého pomníku obětem odboje a revoluce.