Ze školy

Deváťáci už vědí o jaderném odpadu téměř vše

V úterý 17. 12. 2019 navštívila 9. třída v rámci výuky chemie informační centrum Správy úložišť jaderného odpadu (SÚRAO).
Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o zdrojích energie v České republice i ve světě.
Nezbytným zdrojem je jaderná energie. Velkým problémem je radioaktivní odpad. Správa úložišť zajišťuje bezpečné ukládání radioaktivního odpadu a plánuje  vybudování hlubinného úložiště radioaktivních odpadů. Informace o této problematice jsme získali ze zajímavé prezentace, interaktivních panelů a z besedy.
Při návratu následovala prohlídka nádherné vánoční výstavy pod Betlémskou kaplí, vánoční trhy na Staroměstském náměstí  a procházka vánoční Prahou přes Karlův most. Lenka K

Přihlášky na střední školu

Vážení rodiče, předvyplněnou přihlášku na střední školu a pokyny, jak postupovat, najdete v následujících odkazech. Přejeme šťastnou ruku při výběru i vyplňování. A hlavně štěstí (podpořené pořádnou přípravou) při zkouškách. M

přihláška pro uchazeče z 5., 7. a 9. tříd (včetně IZO školy a předmětů): zde

informace pro rodiče žáků z 9. třídy: zde

informace pro rodiče žáků z 5. a 7. tříd: zde

Na návštěvě v Linci

V předvánočním čase se vydali vybraní žáci druhého stupně do hornorakouského města Lince. Na programu adventního zájezdu byla nejenom návštěva místního vánočního trhu a prohlídka města, ale také exkurze do Muzea Ars Electronica Center, kde jsou prezentovány nejnovější poznatky a projekty vycházející z mediálního umění, technologie, designu a vědy. K vidění byly nejen samočinné stroje, roboti či 3D tiskárny, účastníci zájezdu se mohli také seznámit s různými manipulativními technikami v oblasti médií, zpracování informací a internetu. Na závěr si virtuálně prošli vnitřek Cheopsovy pyramidy a projeli se po legendární sjezdovce v Kitzbuhelu.

Síla lidskosti

Tak se jmenuje film o muži, který před začátkem 2. světové války zachránil v Československu 669 dětí židovského původu, jimž našel adoptivní rodiče ve Velké Británii. Jmenoval se Nicholas Winton. Na film, který pro školy promítali v radotínském kině 12. prosince, navazovala beseda o filmu a siru Wintonovi s dramaturgem Zdeňkem Tulisem. Velkou sílu lidskosti pocítili na vlastní kůži naši osmáci a devátá třída.

(Pokračování textu…)