Děti dětem posílají z Chuchle do Řevnic téměř 13 000 korun

O sbírce Děti dětem určitě víte od svých dětí.  Tato sbírka se zrodila zcela spontánně mezi chuchelskými dětmi, protože i děti chtějí pomáhat. Organizace se ujala 8. B se svou třídní učitelkou – iniciativně, samostatně, kreativně, ale s rozmyslem… prostě skvěle! Na nic nezapomněli.

Pondělí, úterý a středa byly ve znamení nošení hraček, knížek, her a šperků…, ve čtvrtek se naopak věci začaly odnášet. Předměty hodinu po hodině mizely, ale v pokladničkách 8. B se hromadila koruna za korunou, mince za mincí. Ve 14:00 to bylo téměř 8 000 korun. V pátek se částka navýšila o dalších 5 000 korun. Máme velkou radost a děkujeme všem, kteří se – byť pětikorunou – do sbírky zapojili.

Všechny peníze najdou své místo v nedalekém kempu Řevnice, kde jsou ubytovány ukrajinské maminky se svými dětmi. Možná někdo namítne, že je to jen pár tisíc korun, ale za každou pětikorunou je poklad skrytý v poli: naše děti se vzdaly svých oblíbených hraček a chtějí pomáhat. Snad i tato skutečnost (spolu s přibývajícím jarním sluníčkem) zahřeje v Řevnicích ty, kteří tam našli provizorní domov, a dlouhé čekání na návrat na Ukrajinu jim maličko zpříjemní. Snad pomůže i to, že třináctka platí za šťastné číslo.

Lucie Matulová, Ivana Motýlová, Jana Veselá a 8.B

 

přípravy…                                       poslední úpravy ve čtvrtek ráno…                                     …foto, než přijdou první návštěvníci…

… a jako první přicházejí prvňáčci                                                                                          …snad ještě něco zůstane i pro ostatní:-)