Sbírka Děti dětem

O tom, jak pomoci Ukrajině, přemýšlejí nejen dospělí, ale i děti. I ony nosí žlutomodrou stužku, i ony by rády pomohly. Proto 8. B začala dnes s organizací sbírky Děti dětem. Učitelé se sešli na poradě a doladili detaily. Jak to proběhne?

Osmáci postupně obejdou jednotlivé třídy a vysvětlí, co můžeme, když chceme. Když chceme pomoci, můžeme prodat svou oblíbenou hračku, knížku nebo výrobek, a výtěžku z prodeje se vzdát ve prospěch ukrajinských maminek, které se se svými dětmi tento týden ubytovaly v Kempu Řevnice. Ubytování je pro ně zajištěno, ale potřebují teplo a jídlo. A právě na to chceme přispět.

Stačí málo: když můžete a chcete, přineste do třídy svou oblíbenou hračku, knížku, šperk nebo vlastní výrobek, prostě drobnost, která bude čistá, vkusná a o kterou bude mezi ostatními dětmi zájem. Stanovte částku od 5 do 20 Kč, za kterou přinesenou věc nabídnete ke koupi. Prodáte-li, výtěžek věnujte na podporu dětí v Kempu Řevnice.

Co se neprodá, to si odnesete zpět. Smyslem sbírky není zbavit se zbytečných věcí. Smyslem sbírky není ani ukonejšit ukrajinské děti hračkou. Smyslem sbírky Děti dětem je, aby ukrajinské děti měly v Kempu Řevnice bezpečné a důstojné místo k životu, než se budou moci vrátit domů.

Více se dozvíte od osmáků, kteří sbírku Děti dětem organizují. Zatím přemýšlejte, co přinést, a přinášejte. Je čas. Teprve po prázdninách to všechno vypukne.  8.B a spol.