Tradiční vánoční dílny

 

V úterý se škola proměnila v jednu velkou předvánoční manufakturu…

 

V patnácti dílnách vyráběly děti pod vedením svých učitelů ozdoby z korálků, svícny, dřevěné stromečky, věnce z ořechů, sovy ze šišek, sněhuláky z květináčů, hvězdy, anděly i skřítky, lepily dárkové tašky na dárky, vystřihovaly a psaly vánoční přání, batikovaly překvapení. Školou zněla vánoční hudba a na lavicích ležely misky plné cukroví, sušeného ovoce a oříšků – atributů blížících se Vánoc.

Nápady, průběh a organizaci celé akce měli na starost naši učitelé, kterým moc děkujeme, asistovali jim přitom tradičně deváťáci, které jste mohli snadno poznat podle toho, že pomáhali, dohlíželi, pobíhali a místo manažerských vizitek měli na hlavách sobí parohy, čelenky s rolničkami nebo santovské čepice.

Po třech hodinách usilovné práce se dřevěné bedničky, určené mimo advent pro „ovoce do škol“, naplnily vánočními výrobky. Mrzí vás, že jste to neviděli? Všechny si můžete prohlédnout na tradičním Předvánočním setkání ve škole, na které jste příští úterý 18. 12. od 16 hodin odpoledne všichni srdečně zváni. Přijďte, těšíme se na vás. A všechny exponáty také.

 

                                               Ivana Motýlová a Dana Martin