Úspěch na Dějepisné olympiádě

Dlouholetou tradici na naší škole je účast žáků ve vědomostních soutěžích. Jednou z nich je i Dějepisná olympiáda. Letošní ročník je ve znamení 700. výročí od narození významného českého panovníka Karla IV. Z místního kola, které se konalo ve škole, postoupili do obvodního kola Oliver Bukovianský a Radek Neumann – z VIII. třídy. Oba se v těžké konkurenci žáků základních škol a gymnázií (účastnit se mohou děti z VIII. a IX. tříd a příslušných ročníků gymnázií) z Prahy 5, 13 a 16 neztratili. Radek Neumann se stal úspěšným řešitelem soutěže, postaví se v dubnu na stupně vítězů – obsadil krásné 3. místo, a Oliver Bukovianský obsadil 14. místo. Celkem se účastnilo 40 dětí. Gratulujeme a chválíme za vzornou reprezentaci naší školy.

T. Hromádka