Vznik republiky jsme oslavili na nádvoří školy a u Lípy svobody

Na obrázku může být: one or more people, people standing, crowd, sky a outdoor

Státní svátek  Den vzniku samostatného československého státu  (28. října) jsme si připomněli dnešními vzpomínkovým setkáním o velké přestávce u pamětních desek chuchelských obětí 1. světové války umístěných na centrální budově školy. Za přítomnosti žáků a učitelů školy, představitelů městské části Praha-Velká Chuchle, zástupce TJ Sokol Chuchle a několika chuchelských občanů byla k pamětním deskám umístěna pamětní kytice se stuhami, o významu státního svátku hovořil p. učitel Tomáš Hromádka a žákyně VIII. B Evelína Fialové zahrála na hoboj českou hymnu. Následně se žáci IX. třídy a VIII. B přesunuli k Lípě svobody na Náměstí chuchelských bojovníků, kde o nadcházejícím 101. výročí promluvila starostka městské části Praha – Velká Chuchle Lenka Felix, o některých místních skutečnostech se zmínil i Tomáš Hromádka a žákyně IX. třídy položily k Lípě svobody kytici. Památka padlých byla připomenuta symbolickou minutou ticha. Další kytici položili zástupci městské části u nedalekého pomníku obětem odboje a revoluce.