Za Krakonošem na Novopacké boudě (3. den)

Sportování před Novopackou boudou

Náš pobyt v Krkonoších se přehoupl do druhé poloviny. Třetí den bývá zaměřen na odpočinek, nejinak tomu bylo i u nás. Program jsme ale přizpůsobili krásnému slunečnému počasí, které jen vyzývalo jít ven – zahrát si před Novopackou boudou vybíjenou či fotbal nebo jen tak odpočívat, povídat si, relaxovat. Dopoledne jsme se také věnovali práci s mapou a orientaci v terénu a po vydatném obědě (krémová zeleninová polévka s krutony, filé s kaší) jsme se vydali na malý výlet do okolí. Vystoupali jsme na západní část Cesty českopolského přátelství, prohlédli si Dívčí a Mužské kameny, a pak jsme se šli po všeobecné dohodě občerstvit do Martinovy boudy a přes Brádlerovy boudy a Ptačí kámen jsme se vrátili do místa ubytování. Ušli jsme 8 km. A co bylo dobrého k večeři? Máme se luxusně – můžeme vybírat ze dvou jídel. Někteří si pochutnali na čočce s vejcem, jiní zase na guláši s těstovinami. Zítra tu má hodně pršet, čeká nás návštěva Špindlerova Mlýna.