Za Krakonošem na Novopacké boudě (4. den)

Závěrečná fotografie s Krakonošem

Předpověď počasí nás pro dnešek od veškerých výletů zrazovala. Déšť, déšť a ještě jednou déšť. Pravda, probudili jsme se do deště, ale náladu jsme neztratili. Po snídani jsme zjistili, jakým způsobem funguje GPS a jak se pomocí tohoto systému orientovat v terénu. Zopakovali jsme si turistické značky a Judita s Pinki pronesly referát o Královéhradeckém kraji, ve kterém se nyní nacházíme. Po obědě pršet na okamžik přestalo, a tak jsme se vydali přes Davidovi boudy do centra Špindlerova Mlýna. Protože začalo pršet, poprvé jsme na škole v přírodě vytáhli pláštěnky a vyčkali na příjezd autobusu.

Ve Špindlerově Mlýně vypukla razítková mánie, sbírali jsme razítka do našich deníčků a prohlédli si místní zajímavosti. Hlavním bodem programu byla ale exkurze do střediska Horské služby, kde jsme si propojili získané znalosti a dovednosti nejen o bezpečném chování na horách, ale i o historii osídlení Krkonoš. Poutavou prezentaci doplnila prohlídka zachranářského vybavení a techniky. Před večeří (řízek + krokety nebo krupicová kaše) jsme se ještě stačili vyfotit u Krakonoše. Večer jsme “dobíjeli baterky,”  předávali čestná uznání a hodnotili uplynulé dny. Zítra odjíždíme domů, předpokládaný návrat do Chuchle je mezi 13.00 – 13.30 hod. na Náměstí Omladiny.

Lenka Kočišová, Martina Erbová a Tomáš Hromádka

(Touto zprávou zpravodajství z naší školy v přírodě končí.)