Závěrečné práce devátého ročníku

Vlivem pandemie covid-19 byly v letošním roce závěrečné práce devátého ročníku zaměřené pouze na zpracování tématu dle vlastního zájmu do powerpointoivé prezentace a vlastní obhajobu závěrečné práce před komisí, rodiči a žáky školy.

Obhajoby závěrečných prací IX. A se konaly 15. června. V komisi vedle třídní učitelky Mgr. Patricie Boškové a vedoucího práce zasedly také Mgr. Hana Balková (třídní učitelka žáků na prvním stupni) a paní ředitelka Mgr. Eliška Jančíková. Témata prací byla velmi rozmanitá: Bezpečné chování na internetu, Violoncello, Karel IV., Paříž, Diplomatické služby, Zemědělské stroje, Konec studené války a pád železné opony, New York, Spojené arabské emiráty, Bretaň, Žiju fotbalem, Vodovod v hlavním městě Praze, Český lední hokej, Škoda, Výzbroj vojáků 2. světové války, Tokio, Malá Chuchle, Golf.

Obhajoby závěrečných prací IX. B se konaly 16. června. V komisi zasedli ředitelka školy Mgr. Eliška Jančíková, třídní učitelé Mgr. Kateřina Nedomová, Mgr. Tomáš Hromádka a vedoucí práce. Svého úkolu se deváťáci zhostili skvěle. Témata prací se týkala sportu (Já a florbal, AC Sparta Praha, Formule 1), hudby (Ray Charles, Hoboj), historie (Volyňští Češi, historie automobilů, Smrt Jana Masaryka), zdraví (Vady očí), výpočetní techniky (Apple, Sociální sítě), budoucího studia (Peníze, měny a platidla, Kožedělná výroba) či problémů společnosti (Pablo Escobar).

Tomáš Hromádka